Zalety i wady kupowania słodyczy w hurtowniach online

Zalety i wady kupowania słodyczy w hurtowniach online

Kupowanie przez Internet stało się w ostatnich latach czymś najzupełniej oczywistym. I chodzi zarówno o zakupy dokonywane przez osoby prywatne, jak i przez firmy – np. sklepy zaopatrujące się w hurtowniach. Trudno odmówić takim zakupom wygody, jednak czy mają one same zalety?

Co kupują on-line?

Osoby kupujące w sieci można podzielić na dwie grupy:

  • kupujących tą drogą dosłownie wszystko,
  • kupujących  on-line tylko niektóre rodzaje artykułów.

Ubrania, elektronika, meble, rowery, wyposażenie różnych wnętrz, czy wreszcie jedzenie – właściwie możemy dzisiaj nie wychodzić z domu, jeśli powodem wyjścia miałyby być jakiekolwiek zakupy.

Wiele osób rzadko wychodzi do sklepu spożywczego – wolą wszystko zamówić w sprawdzonym sklepie on-line z dostawą do domu.

Podobnie działa wiele sklepów – mają sprawdzone hurtownie, z których zamawiają potrzebne towary drogą on-line. Tak jest choćby z różnego rodzaju słodyczami.

Zalety kupowania słodyczy on-line

Niezależnie, czy kupuje się słodycze detalicznie, czy hurtowo, korzystając w tym celu z pośrednictwa sieci, można liczyć na:

  • łatwy dostęp do całego asortymentu danej hurtowni. Żeby wszystko obejrzeć, nie trzeba przemierzać kilometrów uliczek magazynowych i jeszcze jechać w tym celu czasem do zupełnie innego miasta
  • łatwy zakup dowolnej ilości danego produktu
  • łatwą płatność on-line
  • często kilka sposobów dostawy
  • łatwe porównanie asortymentu kilku różnych hurtowni, porównania cen i zasad dostawy oraz rozliczenia
  • pomoc pracowników hurtowni – np. na infolinii – w razie wątpliwości co do danego produktu
  • łatwy dostęp do opisu każdego artykułu (skład, waga, data ważności itd.)

Zalet jest więc sporo i dlatego tyle osób i sklepów decyduje się na zakup także słodyczy właśnie drogą on-line. Internetowa hurtownia amido.com.pl oferuje zakup słodyczy online, w dobrej cenie i wysokiej jakości. Sprawdź jej pełną ofertę!

Czy jednak taki rodzaj zakupów ma tylko zalety? Niestety nie.

Wady kupowania słodyczy on-line

Zazwyczaj, oprócz opisu artykułu, widzimy także jego zdjęcie. Niestety, w przypadku słodyczy to zazwyczaj zdjęcie poglądowe, a nie realna fotografia faktycznie kupowanych sztuk danego produktu. Trudno tu nawet sprawdzać próbkę – np. jedną, czy dwie tabliczki czekolady spośród kupowanych 100, czy 200.

Oczywiście można zaufać zapewnieniom pracowników hurtowni, że kupowane słodycze są świeże i od początku były przechowywane we właściwych warunkach i dzięki temu nie straciły swoich podstawowych właściwości. Niestety, kupując on-line, nie możemy sprawdzić tego w sposób organoleptyczny.

Ryzyko co do faktycznej jakości nabywanych słodyczy jest tylko jedną z wad kupowania on-line. Kupujący tą drogą wspominają też o tym, że czasem brakuje im dotknięcia i obejrzenia produktu przed zakupem. Na zakupiony towar trzeba też poczekać – od kilku do kilkudziesięciu godzin. Zdarza się, że zakupione słodycze są przewożone w niewłaściwych warunkach, przez co docierają jako towar niepełnowartościowy. A ze zwrotem artykułów żywnościowych bywają problemy.

Zakupy on-line pociągają więc za sobą pewne ryzyko, które trzeba zawsze brać pod uwagę.