TOP 3 korzyści wynikające ze współpracy z firmą skupującą odszkodowania?

TOP 3 korzyści wynikające ze współpracy z firmą skupującą odszkodowania?

Każdy, kto kiedykolwiek usiłował uzyskać wypłatę odszkodowania w zakładzie ubezpieczeń wie, że nie jest to łatwa sprawa. Ubezpieczyciel niechętnie przyznaje się do winy, a jeżeli już wypłaca odszkodowanie, to na ogół w rażąco niskiej wysokości kwestionując przy okazji wszystko, co tylko się da.

Jest jednak sposób, który pozwala na ominięcie prawniczych zawiłości i ogromną oszczędność czasu. Tym sposobem są firmy specjalizujące się w odkupie odszkodowań. Poznaj trzy najważniejsze korzyści, które przesądzają o opłacalności tego rozwiązania.

Powód pierwszy – Pewność szybkiej wypłaty

Jeżeli decydujemy się na samodzielne dochodzenie odszkodowania od ubezpieczyciela nigdy nie wiemy kiedy – i czy w ogóle – uda nam się uzyskać żądaną kwotę. Jeżeli sprawa trafi do sądu, pojawiają się dodatkowe komplikacje, które mogą trwać nawet latami. Z firmą skupującą odszkodowania jest inaczej. Zawiera ona z nami umowę na mocy której my dokonujemy cesji roszczenia przysługującego przeciwko ubezpieczycielowi, a w zamian za to otrzymujemy gotówkę.

Firma szacuje, ile będzie w stanie wygrać w naszej sprawie i po potrąceniu swojej marży wypłaca pozostałą część. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują środków na rehabilitację, operację lub przekwalifikowanie się, a nie chcą lub nie mogą czekać, aż ubezpieczyciel podejmie korzystna dla nich decyzję.

Powód drugi – Oszczędność pieniędzy

TOP 3 korzyści wynikające ze współpracy z firmą skupującą odszkodowania?
Firma skupująca odszkodowania – TB Ekspert
Kliknij i sprawdź jej ofertę

Zaufanie firmie TB Ekspert skupiającej odszkodowania to także oszczędność pieniędzy. O ile samo postępowanie likwidacyjne nic nie kosztuje, proces sądowy już tak. Koszty sądowe to nie tylko opłata od pozwu, zaliczki na biegłych, opłaty od powołanych dowodów ze świadków i stron. To także koszty pomocy prawnej, którą będziemy musieli opłacić, jeżeli nie zdecydujemy się samodzielnie stawać przed sądem. Niestety bez przygotowania i wiedzy prawniczej jest to bardzo trudne.

Dodatkowo, pojawia się także kwestia potencjalnej możliwości przegrania sporu. Zakłady ubezpieczeń mają dobrych prawników i trudno będzie nam przekonać sąd do swoich racji bez bardzo mocnego materiału dowodowego. Jeżeli przegramy proces, będziemy zmuszeni pokryć także koszty pomocy prawnej reprezentującej drugą stronę. Sprzedaż swojego roszczenia odszkodowawczego zdejmuje z nas ten ciężar.

Powód trzeci – Spokój ducha

Wreszcie, sprzedaż odszkodowania firmie, która się tym zajmuje sprawia, że możemy zapomnieć o całej sprawie. Jedyne, co będzie nas z nią łączyło to to, że ewentualnie możemy zostać wezwani na świadka w przypadku sporu sądowego. Po cesji roszczenia nie będziemy się już musieli zastanawiać, ile rozpraw w danej sprawie się odbędzie, ani czy któraś ze stron złoży apelację.

Jeżeli chcemy pozbyć się problemów z roszczeniem odszkodowawczym warto rozważyć, czy sprzedaż swojego roszczenia nie będzie najlepszą opcją z możliwych. To nie tylko pewność wypłaty, ale także oszczędność czasu i spokojne nerwy.