Skąd brać tanio książki w języku angielskim?

Skąd brać tanio książki w języku angielskim?

Każdy kto chce nauczyć się lepiej języka angielskiego albo po prostu lubi czytać książki w oryginale pewnie nie raz przekonał się na własnej skórze, że zakup literatury w języku angielskim może być bardzo drogi. Oczywiście istnieje możliwość ściągania książek przez internet zza granicy, lecz nie jest to najtańsze rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z czytania po angielsku! Daje ono bardzo dużo przy nauce języka, dlatego zdecydowanie lepiej jest poszukać alternatywnych dróg pozyskania angielskiej literatury. Wystarczy tylko trochę samozaparcia by znaleźć książki w języku angielskim po okazyjnych cenach! Oto kilka przykładowych propozycji.

Tanie książki po angielsku

Doskonałym sposobem na zakup książek w języku angielskim jest skorzystanie z rynku wtórnego. Nie oznacza to, że będziemy korzystać z podniszczonych egzemplarzy – bardzo często sprzedawane książki są naprawdę dobrej jakości. Wystarczy tylko odrobina szukania i można upolować coś naprawdę interesującego. Podobnie jak w przypadku sklepów stacjonarnych, pierwszym miejscem, w którym można kupić używaną książkę jest antykwariat.

Antykwariaty Internetowe

Antykwariatów internetowych jest bardzo dużo, a najczęściej działają tak samo jak standardowe sklepy internetowe. Wystarczy wejść na jego stronę i przejrzeć co dany antykwariat ma do zaoferowania. Następnie wystarczy dokonać płatności za wybraną książkę i czekać na wysyłkę (oczywiście można też często skorzystać z odbioru osobistego). Istnieją też sklepy internetowe, które oprócz zwykłych książek mają w swojej ofercie także książki używane. Warto przeszukać ofertę takich sklepów, gdyż książki po angielsku używane bywają wtedy wiele tańsze niż nowe, a jakość zazwyczaj jest naprawdę wysoka.

Portale ogłoszeniowe i aukcyjne

Kolejnym, dosyć intuicyjnym, miejscem będą portale ogłoszeniowe i aukcyjne. Chodzi oczywiście o znane wszystkim allegro czy OLX. Dzięki tym portalom przejrzymy zarówno oferty osób prywatnych jak i sklepów oraz antykwariatów internetowych. Panuje tutaj duża różnorodność, a prawdopodobieństwo, że znajdziemy interesujący nas egzemplarz bardzo wzrasta. Nie można zapominać o prywatnych ofertach na portalach społecznościowych (króluje tutaj facebook). Wystarczy zapisać się w nim do konkretnej grupy służącej wystawianiu ofert. Facebook umożliwia także wymianę książek, co będzie bardzo interesujące dla osób, które same chciałby pozbyć się części zawartości swojej półki. Jak widać internet daje bardzo dużo możliwości, dzięki którym zakup książek w języku angielskim będzie bardzo tani i prosty!

Czytaj Więcej