Prowadzenie księgowości w biurze rachunkowym - zalety takiego rozwiązania

Prowadzenie księgowości w biurze rachunkowym – zalety takiego rozwiązania

Coraz więcej firm decyduje się na powierzenie prowadzenia księgowości profesjonalnemu biuru księgowemu. Niegdyś na takie rozwiązanie decydowały się głównie małe, jednoosobowe firmy. Dziś zaś outsourcing usług księgowych wybierają nawet spółki giełdowe. Jakie są zalety powierzenia prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu?

Ograniczenie kosztów prowadzenia firmy

Zatrudnienie księgowego wiąże się z dużymi kosztami, jakie musi ponieść firma. Do kosztu wynagrodzenia zasadniczego musimy bowiem doliczyć składki ZUS – część z nich pokrywa pracodawca, część odliczana jest z dochodu brutto pracownika. Pracodawca musi również ponosić koszty badań okresowych, szkolenia BHP czy też szkoleń zawodowych, które w zawodzie księgowego są niezbędne. Co więcej, pracodawca zobowiązany jest do wyposażenia stanowiska pracy, w tym zakupu programu księgowego, co związane jest z bardzo wysokimi wydatkami. Tymczasem w przypadku podjęcia współpracy z biurem rachunkowym wystarczy co miesiąc opłacać fakturę, które wystawi nam ono za prowadzenie księgowości.

Profesjonalne wykonanie usługi

Biuro rachunkowe RoscoTax zatrudnia doświadczonych księgowych, którzy świadczą usługi prowadzenia księgowości w profesjonalny sposób. Zatrudniając pracownika nigdy tak naprawdę nie wiemy, z kim mamy do czynienia. Tymczasem prowadzenie księgowości pociąga za sobą ogromną odpowiedzialność. Musimy powierzyć to zadanie osobom zaufanym, które mają dużą wiedzę i doświadczenie. Pracownicy biura rachunkowego bardzo chętnie służą nam poradą oraz pomocą w trudnych sytuacjach, na przykład podczas kontroli skarbowej. Co ważne, w przypadku nieobecności księgowego prowadzącego naszą firmę, może go zastąpić inna osoba. Nigdy nie zostaniemy bez pomocy, a deklaracje podatkowe będą zawsze wypełnione na czas. Biuro rachunkowe nie choruje ani nie bierze urlopu, co jest bardzo ważne dla przedsiębiorców.

Dostępność usług biur rachunkowych

Obecnie biuro rachunkowe znajduje się w niemal każdej miejscowości, mniejszej lub większej. Co więcej, na rynku panuje spora konkurencja, stąd możemy być pewni, że utrzymają się na nim tylko godne zaufania, doświadczone podmioty. Dzięki temu powierzamy prowadzenie księgowości osobom, które nie tylko doskonale poradzą sobie nawet w zawiłych kwestiach podatkowych, ale także będą w stanie przejąć kompleksową opiekę nad finansami naszej firmy. Jeśli zakładamy firmę bądź nie jesteśmy zadowoleni z pracy zatrudnionych u nas księgowych, warto rozważyć powierzenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu RoscoTax. Kompletną ofertę biura sprawdzicie na stronie www.