Parapety zewnętrzne aluminiowe

Parapety zewnętrzne aluminiowe

Parapety zewnętrzne, oprócz samego okna, w znacznym stopniu decydują o wyglądzie fasady budynku. Różne możliwości dekoracyjne, takie jak na przykład donice, sprawiają, że są one popularnymi elementami dekoracji zewnętrznej. Mogą być wykonane z różnych materiałów i dostępne w różnych kolorach, aby dopasować je do wybranego okna. Jednak taki parapet to nie tylko ozdoba na zewnątrz, ale także ochrona okien i innych elementów konstrukcyjnych przed warunkami atmosferycznymi.

Parapety zewnętrzne stalowe mają przede wszystkim za zadanie ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Ze względu na ustaloną grubość muru i zamontowane w nim okna, część fasady jest prawie zawsze wystawiona na działanie czynników atmosferycznych. Ta odsłonięta część musi być zabezpieczona parapetem zewnętrznym.

W przypadku budownictwa pasywnego nie można zastosować tradycyjnych stalowych parapetów, aby parapety nie były mostkiem termicznym, przyciągając zimne powietrze z zewnątrz i pozwalając mu przenikać do wnętrza domu. Parapety zewnętrzne aluminiowe są lekkim i wytrzymałym materiałem, który pozwala na posiadanie długiej żywotności, nie będą działać jako mostek termiczny i pomogą poprawić efektywność energetyczną.

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne mogą być dostarczane w różnych kolorach, aby dopasować je do ram okiennych i mogą być dostarczane w szerokościach pasujących do każdej konstrukcji ściany. Parapety zazwyczaj montuje się z lekkim spadkiem i tzw. kapinosem, krawędzią ociekową – służy ona do odprowadzania wody, umożliwiając prawidłowy odpływ, zapobiegając tworzeniu się zastoin wilgoci wewnątrz muru. Całkowita głębokość konstrukcyjna parapetu zewnętrznego zależy od grubości ścian i dostępnej przestrzeni pomiędzy zewnętrzną krawędzią ościeża a położeniem ramy okiennej. Zatynkowanie krawędzi parapetu zewnętrznego stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią

  • Poprawa efektywności energetycznej
  • Parapety aluminiowe idealnie nadają się do współczesnych nowych budynków mieszkalnych, w tym domów pasywnych.
  • Parapety okienne są integralną częścią każdego domu pasywnego. Głównym zadaniem parapetu jest odprowadzanie wody z dala od konstrukcji budynku i zapobieganie wnikaniu wody.
  • Zalety parapetów aluminiowych:
  • Eliminuje mostki cieplne
  • Lekki
  • Łatwy montaż
  • Dostępne długości dostosowane do konkretnych wymiarów
  • Tradycyjny wygląd
  • Możliwość malowania proszkowego wg palety RAL lub numeru BS
  • Nadaje się do stosowania w konstrukcjach szkieletowych, budownictwie blokowym.

Parapety aluminiowe mogą być montowane na istniejących parapetach, dzięki czemu stanowią idealny wybór dla wykonawców izolacji zewnętrznej lub mogą być stosowane w nowych projektach budowlanych

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne mogą być dostarczane w różnych kolorach, aby dopasować je do ram okiennych i mogą być dostarczane w szerokościach pasujących do każdej konstrukcji ściany. Parapety zazwyczaj montuje się z lekkim spadkiem i tzw. kapinosem, krawędzią ociekową – służy ona do odprowadzania wody, umożliwiając prawidłowy odpływ, zapobiegając tworzeniu się zastoin wilgoci wewnątrz muru. Całkowita głębokość konstrukcyjna parapetu zewnętrznego zależy od grubości ścian i dostępnej przestrzeni pomiędzy zewnętrzną krawędzią ościeża a położeniem ramy okiennej. Zatynkowanie krawędzi parapetu zewnętrznego stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią.