Biuro tłumaczeń cennik

Od czego zależy cennik biura tłumaczeń?

Cennik proponowany klientom przez biura tłumaczeń zależy od wielu aspektów. Niektóre biura oferują stałe ceny, inne zaś stosują dość elastyczne ceny, które są indywidualne wyceniane dla każdego klienta w zależności od cech zlecenia. Istnieje jednak kilka ważnych aspektów, które każdorazowo odgrywają ważną rolę w proponowanych przez biura tłumaczeń cenach.

Od czego zależne są ceny za tłumaczenia w biurach tłumaczeń?

Po pierwsze cena zależy od objętości zlecenia. Obszerny teksty, które zawierają kilkadziesiąt stron są oczywiście o wiele droższe niż kilkustronowe materiały. Warto pamiętać, że przy dużych zleceniach biura tłumaczeń często oferują większe rabaty oraz promocje. Również większość tłumaczy przewiduje bardzo korzystne ceny dla swoich stałych klientów, którzy regularnie zlecają tłumaczenia.

Po drugie, ważny jest czas. Do zleceń, które biuro tłumaczeń ma wykonać w tak zwanym trybie ekspresowym doliczane są zazwyczaj prowizje – zlecenia tego typu wymagają bardzo często odłożenia na bok innych tłumaczeń, aby zająć się tym konkretnym. Dlatego też, jeśli komuś zależy na otrzymaniu swojego tłumaczenia już w kilka dni po jego zleceniu, będzie musiał zapłacić zdecydowanie wyższą cenę niż za wykonanie tłumaczenia w standardowym wymiarze czasu.

Wyznacznikiem ceny tłumaczenia tekstu przez biuro tłumaczeń jest także stopień jego skomplikowania. Zwykłe teksty są zazwyczaj tańsze niż teksty specjalistyczne (na przykład z zakresu medycyny czy nowoczesnej techniki), ponieważ wymagają mniej umiejętności i zabierają tłumaczom o wiele mniej czasu.

Prestiż oraz popularność firmy

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że cennik biura tłumaczeń jest także uzależniony od prestiżu firmy oraz jej popularności. Biura tłumaczeń, które są nowe w swojej branży często proponują potencjalnym klientom o wiele bardziej korzystne ceny – nie można mieć jednak przy tym pewności co do jakości tłumaczeń i jej efektów. Za wiodące w mieście biura tłumaczeń i specjalistów zazwyczaj trzeba zapłacić nieco więcej.

Wśród cen, które mają biura tłumaczeń są ukryte bardzo często także koszta dodatkowe – mowa tutaj między innymi o kosztach wysyłki materiału, które zazwyczaj nie są wliczone w standardową cenę usługi.