NALT - poznaj jego wszystkie właściwości

NALT – poznaj jego wszystkie właściwości

NALT to suplement, którego nazwa wciąż dla wielu osób pozostaje tajemnicza. Skrót ten powstał od N – Acetylowanej – L -Tyrozyny, czyli formy aminokwasu tyrozyny połączonej z kwasem octowym. Zapewnia to lepsze wchłanianie związku do organizmu. Czego możemy się spodziewać suplementując L-Tyrozynę w takiej formie?

Działanie suplementu

NALT bierze czynny udział w procesie wytwarzania katecholamin w organizmie – dopaminy, noradrenaliny i adrenaliny. Związki te wpływają pozytywnie na motywację do działania, dlatego mogą pobudzać człowieka do próbowania nowych rzeczy i realizacji rożnych projektów. Wpływają też na dobry nastrój. Takie działanie suplementu może poprawić efektywność w pracy, a także napędzać do rozwoju w innych aspektach życia. Dopamina jest nazywana jednym z hormonów szczęścia, dlatego wpłynie również na ogólne poczucia zadowolenia z życia.

Właściwości NALT i korzyści z jego stosowania

Stosowanie tej formy aminokwasu tyrozyny wpływa w dużym stopniu na tzw. funkcje kognitywne, czyli procesy poznawcze. Oznacza to, że NALT wspiera koncentrację oraz kojarzenie informacji. Poprawia zdolność utrzymania uwagi i uczenia się nowych rzeczy. Stymuluje wzrost ilości połączeń nerwowo – mózgowych.

Warto również wspomnieć o ogólnym pozytywnym wpływie NALT na układ nerwowy. Zostaje on pobudzony do pracy i sprawnego przesyłania impulsów nerwowych. Skutkuje to pobudzeniem człowieka do działania i dużym skupieniem na realizacji zadań. Jednocześnie tyrozyna w odmianie acetylowanej uodparnia nas na stres i zmęczenie. Nawet w warunkach niedostatecznej ilości snu i mimo podwyższonego stresu odczuwalna jest poprawa koncentracji.

Aminokwas tyrozyny jest jednym ze składników cząsteczki tyroksyny, znanej bardziej jako hormon T4. Produkuje go gruczoł tarczycy. Z tego powodu NALT może korzystnie wpływać na pracę tarczycy, szczególnie przy jej niedoczynności, uzupełniając składnik budulcowy hormonu T4.

NALT wpływa również na gromadzenie i usuwanie z organizmu szkodliwych metali jak na przykład ołów czy rtęć. Takie działanie również wpływa na dobre samopoczucie, pomaga pozbyć się uczucia lęku i stresu.

NALT to suplement o szerokim działaniu poprawiającym ogólne samopoczucie i poziom zadowolenia z życia. Szczególnie polecany jest osobom narażonym na stres i chcącym poprawić swoje funkcje poznawcze. Suplement pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój człowieka i realizację zadań. Poprawa samopoczucia, wyższy poziom energii do działania i redukcja stresu oraz lęku mogą pomóc w początkowych objawach depresji.