Aplikacje tłumaczeń na Androida

Najlepsze aplikacje do tłumaczeń na Androida

Obecnie telefony i inne sprzęty przenośne oferują nam szereg możliwości, by radzić sobie z coraz nowszymi problemami oraz podczas wycieczek do krajów, w których ludzie posługują się kompletnie nieznanym nam językiem. Technologia ta jest wciąż ulepszana, niejednokrotnie z zaskakującym efektem, bo zdarza się, że np. aplikacje tłumaczeniowe na Androida niemal bezbłędnie (a czasem nawet perfekcyjnie!) są w stanie sprawić, że zostaniemy bez problemu zrozumiani. Poniżej znajdziecie kilka takich aplikacji.

Microsoft Translator

Są ludzie, którzy w ciemno wybierają produkty Microsoftu, sądząc, że już sama firma daje gwarancję jakości. W tym przypadku nie powinni się pomylić. Aplikacja jest w stanie tłumaczyć na ok. 50 języków (nie tylko tych popularniejszych w naszym kręgu kulturowym, jak angielski czy włoski, ale także na chiński), przy czym wcale nie potrzebuje dostępu do internetu.

Language Translator

Ta darmowa aplikacja jest w stanie niezwykle szybko przetłumaczyć teksty, przy czym operuje ona 90 językami. Nie trzeba tu niczego wpisywać – starczy wypowiedzieć zdania, które chcemy przetłumaczyć. By jej używać, trzeba być podłączonym do internetu, ale przecież dla większości z nas nie stanowi to dziś problemu.

Tłumacz Google

Tak, tak, o jego braku rzetelnych tłumaczeń krążą już legendy, ale Tłumacz Google zmienia się na lepsze. W tej chwili jest w stanie bardzo dobrze i zrozumiale przetłumaczyć wiele zdań, nie tylko pojedynczych słów. Często nawet te bardziej skomplikowane frazy brzmią poprawnie. Poza tym plusem jest fakt, iż nie trzeba się specjalnie uczyć jego obsługi. Przecież wszyscy go znają. Wielkim plusem jest to, że obecnie Tłumacz Google oferuje również możliwość tłumaczenia tekstu ze zdjęć, co przyda się osobom podróżującym zagranicę, gdy chcą zrozumieć znaczenie znaków ostrzegawczych czy tabliczek pamiątkowych.

Inapp Translator

Ta aplikacja pozwala na szybsze tłumaczenie fragmentów stron. Zamiast otwierania osobnych zakładek, kopiowania tekstu i wielu kliknięć, Inaap Translator pozwala na przetłumaczenie ich poprzez skopiowanie tekstu do schowka i samo kliknięcie ikony aplikacji. Przydatne i warte przetestowania.