Monstrancja Fatimska

Monstrancja Fatimska – wotum Polaków dla Fatimy

Monstrancja Fatimska to nic innego jak dar, którzy przygotowany został przez Polaków o dobrym sercu. Monstrancja ta jest bardzo charakterystyczna, przedstawia ona Maryję, która niesie całemu światu pokój w czasach, w których na świecie panuje wojna, nieład, rozpady rodzin oraz fala samobójstw. To jednak nie przeszkadza świętowania ważnego wydarzenia, którym jest 100-lecie objawień fatimskich, dlatego Monstrancja odwiedzi wiele polskich miast, aby wpłynąć na postawę Polaków i odmienić życie każdego człowieka na lepsze. Maryja przedstawiana w tej Monstrancji jest jako postać, która zbliża się do cierpień ludzkich, okazuje zrozumienie i daje wsparcie w trudnych chwilach, dlatego warto się przed nią na chwilę zatrzymać i pomodlić, aby oddać jej należytą cześć i zastanowić się nad tym, co w życiu jest najważniejsze.

Podróż w imię pokoju

Monstrancja będzie podróżowała po całej Polsce w imię pokoju, aby na terenie Polski nastały lepsze czasy. Co najważniejsze na szlaku pielgrzymki znajdzie się wiele punktów maryjnych, a więc miejsc, w których oddaje się cześć Maryi. Jest to podróż nie tylko po pokój, ale też pielgrzymka śladami Maryi, a wziąć w niej udział może każda osoba, która chce poczuć się bliższa sercu Maryi i poczuć na sobie jej wsparcie każdego dnia. W centrum Monstrancji pozostawiono puste miejsce, w którym umieszczany będzie podczas nabożeństw Najświętszy Sakrament. Jest to więc bardzo ważna Monstrancja, o niespotykanej sile, która jest w stanie połączyć ze sobą zwaśnione strony i załagodzić wszelkie spory. Taki jest właśnie cel pielgrzymki, aby na świecie zapanował pokój, a ludzie byli dla siebie bliżsi i sympatyczniejsi.

Bogate przesłanie

Podróżująca Monstrancja Fatimska niesie za sobą bogate przesłanie, sugeruje ona, że na terenie Polski oraz w rodzinach nie ma pokoju, który powinien panować zawsze. Z racji tego każdy, kto napotka na swojej drodze Monstrancję powinien zastanowić się nad tym, czy jego zachowanie jest poprawne i czy nie wypada w nim przypadkiem czegoś zmienić, w czasach nienawiści, zabójstw i wojen międzyludzkich. Monstrancja ma wyzwolić ludzkie dusze z niepokojącego letargu, tak aby człowiek nie popadał w żadne konflikty i nie czuł się w żadnej sytuacji zniewolony. Ważne jest też przesłanie, który mówi o tym, aby odrzucić wirtualny świat, który wpływa bardzo negatywnie na świat rzeczywisty. Monstrancja ma za zadanie wpłynąć na zachowanie ludzi w różnym wieku, odmienić ich losy i spowodować, że w końcu w Polsce oraz na całym świecie zapanuje pokój.