Skóra muśnięta słońcem wygląda ładnie i zdrowo, dlatego zawsze czekamy z utęsknieniem na letnie promienie, które nadadzą jej upragniony złocisto-brązowy odcień. Ale przecież atrakcyjny wygląd jest ważny przez cały rok! Na szczęście istnieje parę sposobów na zdobycie upragnionej opalenizny niezależnie od pory roku – wyjazd do ciepłych krajów, solarium, opalanie natryskowe czy samoopalaczem. Są to wszytko znane i popularne metody, ale mają swoje wady. Każda z nich jest dość kłopotliwa i czasochłonna, a niektóre rozczarowują nie przynosząc spodziewanego efektu. Powstała jednak dla tych środków alternatywa wręcz doskonała – Melanotan.
Czym jest Melanotan II?
Melanotan II jest swoistym rodzajem samoopalacza, który pozwala w krótkim czasie osiągnąć opaleniznę taką samą, jak podczas kąpieli słonecznej czy skorzystaniu z solarium. Preparat zawiera syntetyczny odpowiednik ludzkiego hormonu polipeptydowego – melanotropiny, wytwarzanego w przysadce mózgowej. Hormon pobudza wydzielanie melaniny z melanocytów aktywując proces melanogenezy, czyli produkcję ciemnego pigmentu skóry przy użyciu komórek barwnikowych zwanych melanocytami.
Melanotan ma na celu stymulację melanocytów do produkcji zwiększonej ilości pigmentu. Dzięki temu mechanizmowi nasza skóra nabiera stopniowo i równomiernie pięknego, brązowego koloru naturalnej opalenizny bez konieczności wychodzenia na słońce czy do solarium. Stosowanie środka pozwala uniknąć procesu opalania, tak więc nie grożą nam również żadne podrażnienia czy oparzenia skóry. Efekt uzyskany za pomocą Melanotanu II jest bardzo trwały i można go podtrzymywać przez cały rok.
Formy aplikacji Melanotanu II
Najczęściej spotykaną metodą aplikacji Melanotanu II jest iniekcja podskórna. W oferowanych zestawach znajdziemy ampułki z proszkiem, do samodzielnego rozrobienia z wodą, oraz opcjonalnie strzykawkę insulinową, która umożliwia wykonanie bezbolesnego zastrzyku. Przy regularnym stosowaniu, już po kilku dniach osiągniemy oczekiwany rezultat. Dawka uzależniona jest od potrzeb oraz właściwości naszego organizmu. Tak jak w przypadku standardowego opalania, są osoby bardziej odporne na działanie promieni UV i one będę potrzebowały nieco większych dawek preparatu.
Pomimo iż zastrzyki nie są kłopotliwe ani bardzo nieprzyjemne, to z pewnością nie każdy będzie chciał je stosować. Niektórych po prostu przeraża fakt wbicia sobie igły. Z myślą o nich powstał spray do nosa. Melanotan II Nasal Spray stosuje się dokładanie tak, jak zwykłe krople do nosa. Buteleczki zawierają 20 mg preparatu, który wystarcza na 40 psiknięć. Liczba dawek stosowanych przez mężczyzn musi być większa, dlatego opakowanie wystarcza im na 10, a kobietom na 20 dni.
Który sposób jest lepszy? Spray nie jest podawany tak bezpośrednio do skóry jak proszek, dlatego posiada jedynie około 30-40% efektywności zastrzyków. Jednak obie formy aplikacji, przy odpowiednim dozowaniu, dają równie spektakularne rezultaty w postaci wspaniałej, naturalnej opalenizny osiągniętej w krótkim czasie, bez żadnego zaczerwienienia skóry czy paskudnych, żółtych zacieków po samoopalaczu. Wybór zależy więc tylko od indywidualnych preferencji. Jeżeli nie lubisz zastrzyków wybierz wygodny w użyciu spray, jeżeli potrzebujesz szybkiego i mocnego efektu postaw na zastrzyki.