Kurs gitarowy - sposób na szybką naukę gry na gitarze

Kurs gitarowy – sposób na szybką naukę gry na gitarze

Większość młodych ludzi przechodzi przez etap fascynacji gitarą i grą na gitarze. Skąd ona wynika? Najczęściej inspirowana jest modnym wykonawcą, pojawiającym się nagle popularnym utworem gitarowym czy po prostu znajomym w gronie przyjaciół, który już grę na gitarze opanował. Umiejętność gry na gitarze w każdym towarzystwie podnosi status społeczny, ale jest też miłym dodatkiem budującym atmosferę spotkań.

Kurs gitarowy – sposób na szybką naukę gry na gitarze 

Aby nauczyć się podstawowych chwytów i akordów gry na gitarze, takich, które wystarczą do akompaniowania śpiewającym podczas spotkań przy ognisku, wystarczy podręcznik nauki gry na gitarze i mnóstwo dobrych chęci. Gry na gitarze można nauczyć się samodzielnie i to w każdym wieku! W ofercie sklepów muzycznych znajduje się mnóstwo poradników, które prowadzą od lekcji do lekcji. Każdy z nich zaczyna od budowy gitary i techniki szarpania nut. Poradniki przekonują, że tak naprawdę wystarczy opanować ok. 10 chwytów gitarowych, by swobodnie grać popularne biwakowe utwory. Oprócz poradników w internecie można znaleźć mnóstwo krótkich kursów gitarowych złożonych z części teoretycznej i praktycznej. Autorzy kursów, krok po kroku pokazują kolejne akordy i wszelkie techniczne niuanse związane z grą na gitarze.

Trudna sztuka utrzymania tempa 

Jedną z najbardziej wymagających cech nauki gry na gitarze jest umiejętność utrzymania tempa gry. Początkujący uczeń musi nie tylko pamiętać jak wygląda dany akord, ale płynnie przechodzić od jednego do drugiego w określonym rytmie narzuconym przez utwór. Kursy gry na gitarze kształtują tę umiejętność poprzez różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające, które można porównać do każdego innego treningu. Jednym słowem nauka gry na gitarze to trening umiejętności, kształcący poprzez powtarzanie tego samego ruchu, zupełnie jak w sporcie.

Jak uczyć się gry na gitarze, żeby się nauczyć? 

Z pewnością szybciej opanują grę na gitarze osoby, które charakteryzują się doskonałym słuchem i poczuciem rytmu. Ale gdy brakuje tych zdolności, w przypadku gitary, można nadrobić je treningiem. Codzienne ćwiczenia, nawet przez krótki okres czasu, pozwolą na opanowanie gry na gitarze na poziomie początkującym, bazowym, w ciągu kilku miesięcy, do roku. To naprawdę szybko, a przynajmniej na tyle szybko, by udało zachować się entuzjazm i chęć do nauki. Na końcu zawsze musi być nagroda, a w tym przypadku jest to pozyskanie ważnej, towarzysko i wysoko cenionej umiejętności, integrującej i indywidualnej jednocześnie. Kurs gry na gitarze stacjonarny lub online w szkole gitarowej Guitar Underground daje pełnię tych możliwości.