Jaką wodę mineralną kupować? Porady dietetyka

Jaką wodę mineralną kupować? Porady dietetyka

Woda to jeden z najważniejszych składników codziennej diety każdego człowieka. To właśnie w głównej mierze z niej składa się cały organizm. To dlatego warto pamiętać o tym, że to, co pijemy i w jakiej ilości, nie jest obojętne dla naszego zdrowia. To dlatego doskonałym pomysłem jest porównanie dostępnych w sklepach wód i sprawdzenie jakie składniki mineralne posiadają. Dzięki temu łatwiej będzie zdecydować się na jedną konkretną wodę.

To właśnie regularne picie wody pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, a także poradzić sobie z wieloma chorobami układu trawiennego. Dzięki dostarczaniu do organizmu określonych dawek wody wzmacniają się także włosy, skóra i paznokcie. Warto  o tym pamiętać, jeśli chce się zachować zdrowy i młody wygląd na dłużej.

Jaką wodę kupować, aby mieć pewność, że pozytywnie wpływa ona na samopoczucie?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód, a więc z pozoru wybór między nimi może okazać się skomplikowany. To dlatego od początku warto wiedzieć, jakie składniki mineralne powinny się w niej znaleźć i na tej podstawie dobrać produkt idealny dla siebie.

Kupując wodę, z całą pewnością należy zwrócić uwagę na ogólną zawartość minerałów. Optymalna ilość to powyżej 1000 mg/litr wody. Poza tym znacząca jest oczywiście także zawartość magnezu oraz wapnia. Tego pierwszego powinno być około 50mg, tego drugiego nawet 150. Istotne jest także, aby zawartość sodu była poniżej 200mg. Jeśli zależy nam na zdrowym trybie życia, zdecydowanie lepiej jest także zdecydować się na wodę pozbawioną smakowych aromatów. Woda naturalna, niegazowana jest najlepszym wyborem, jeśli chce się w odpowiedni sposób nawodnić organizm i dostarczyć mu tylko to, co niezbędne, bez dodatkowego cukru. To dlatego doskonałym wyborem na co dzień będzie woda Żywiec Zdrój. Jest to woda bardzo często wybierana przez osoby zwracające uwagę na zbilansowaną dietę oraz zdrowy tryb życia. 

Czym charakteryzuje się woda Żywiec Zdrój i dlaczego to ona polecana jest przez ekspertów od zdrowego żywienia?

Przede wszystkim jest to woda źródlana o naprawdę wysokiej jakości, która zawiera wszelkie minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pobierana jest ona w otulinie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, co świadczy o tym, że pochodzi z oczyszczonych terenów i jak najbardziej może być zdatna do picia. Przede wszystkim należy też wspomnieć o tym, że woda Żywiec Zdrój z powodzeniem spełnia wszelkie wymogi, jeśli chodzi o wodę wysokiej jakości przeznaczoną do codziennego picia. Warto wypijać jej dziennie około 2 litrów, w zależności od prowadzonego trybu życia. Żywiec Zdrój jest nisko zmineralizowana, co także znacząco wpływa na jej korzyść. Do tego posiada bardzo niską zawartość sodu, poniżej 10 mg na litr. Woda ta bogata jest natomiast w wapń oraz magnez, które pozytywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie całego organizmu. Z całą pewnością jest to woda idealna dla całej rodziny. Warto po nią sięgać wielokrotnie w ciągu dnia, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie całego organizmu.

Wodę Żywiec Zdrój w atrakcyjnej cenie możesz kupić w internetowej hurtowni online – www.spozywczo.pl