Gdzie za dobre pieniądze mogę sprzedać słowniki językowe?

Gdzie za dobre pieniądze mogę sprzedać słowniki językowe?

Internet daje bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o sprzedaż używanych rzeczy. Szczególnie warto zainteresować się tymi możliwościami, jeżeli posiada się sporo wartościowych, ale nie używanych aktualnie rzeczy. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dla jednych ludzi dany przedmiot może mieć o wiele większą wartość niż dla drugich. Bardzo często może się okazać bowiem, że mamy w swojej kolekcji jakąś książkę lub podręcznik, do której nigdy nie zajrzymy. Ktoś inny natomiast zrobiłby to bardzo chętnie.

Jeżeli ktoś zdecyduje się w takiej sytuacji na sprzedaż sam zdobędzie dodatkowe miejsce na półkach i jakąś zadowalającą sumę, a kto inny zadowalającą go książkę. Szczególnie łatwo za pomocą internetu pozbyć się słowników językowych, zwłaszcza tych najbardziej popularnych i obszernych. Istnieje kilka sposobów na to.

Najprostsze rozwiązania mogą okazać się najlepsze

Na myśl przychodzą podstawowe trzy sposoby, które gwarantują szybkość przeprowadzonej transakcji. Pierwszą z nich są internetowe skupy książek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “internetowy skup książek” i wybrać jeden z wielu. Jeżeli już to zrobimy, należy skontaktować się z tym skupem. W zależności od konkretnego kontrahenta, kontakt może polegać na osobistej wizycie, kontakcie telefonicznym, mailowym czy nawet przez formularz na stronie. Następnie trzeba udostępnić książki skupowi (tutaj także są dostępne różne opcje, np. wysyłkowo, do rąk własnych). Pod koniec pozostaje tylko odebrać pieniądze. Jednym z najlepszych skupów jest internetowy skup książek Amicus, znajdujący się koło Warszawy. Warto sprawdzić jego ofertę gdy chcemy sprzedać słowniki.

Podobną instytucją są antykwariaty internetowe. Są one zazwyczaj mniej sformalizowane, gdyż są to albo zwykłe antykwariaty ze stroną internetową, albo antykwariaty działające tylko w internecie. Zazwyczaj biorą one książki w dobrym stanie i są za nie wstanie zapłacić całkiem zadowalające kwoty, dlatego warto spróbować znaleźć odpowiedni antykwariat internetowy.

Trzecia droga jest bardziej bezpośrednia- pozwala ona na bezpośredni kontakt z finalnym nabywcą książki. Można zrobić to na portalach internetowych lub aukcyjnych. Najpopularniejsze to oczywiście OLX lub Allegro. Czasami portale takie biorą prowizję. Tak czy inaczej wystawiając na takiej aukcji słownik można liczyć się z tym, że nie trudno będzie o nabywcę. Zdecydowanie łatwiej jest oczywiście w takich sytuacjach o sprzedaż wysyłkową, niż z odbiorem osobistym. Można swoich sił spróbować także na specjalnych grupach powołanych do istnienia do takich celów na portalach społecznościowych jak Facebook. Tutaj kontakt z nabywcą jest zdecydowanie najbardziej bezpośredni.