Translator online

Darmowy translator angielskie online

Darmowe translatory internetowe są coraz bardziej zaawansowane i już często można w nich tłumaczyć całe zdania i dłuższe teksty bez obaw, że zupełnie odwrócą ich sens. Oto najpopularniejsze translatory w sieci, z które tłumaczą z polskiego na angielski i odwrotnie. 

PWN Translatica

To translator znanego wydawnictwa naukowego PWN. Tłumaczy dość poprawnie, ma do tego wiele ciekawych funkcji – na przykład spis przydatnych zwrotów, tłumaczenia imion czy też słowniczek lifestyle’owy. Zwraca uwagę również ciekawa szata graficzna serwisu.

Tłumacz angielsko

Ten translator jest popularny, choć jest znacznie uboższy i mniej dopracowany graficznie. Można na nim jednak liczyć na dobre jakościowo tłumaczenia i w miarę poprawne przekładanie pełnych zdań.

PONS

Pons to seria bardzo znanych słowników. Ale również w świecie wirtualnym ta marka jest bardzo silna. Na tym translatorze można bardzo łatwo i szybko przełożyć interesujący nas tekst. Jest to jeden z najczęściej rekomendowanych przez nauczycieli darmowych translatorów internetowych.

Webtran

Być może ten translator nie robi wielkiego wrażenia pod względem graficznym, ale bardzo solidnie przekłada zarówno pojedyncze słowa, jak i pełne zdania. 

Google Translate

Choć na rynku jest bardzo wiele darmowych translatorów, to żaden z nich nie dorównuje popularnością temu od Google’a. Tłumaczy on na 100 różnych języków, a wśród nich jest oczywiście polski. Choć profesjonalni tłumacze czy nauczyciele języków potrafią narzekać na ten translator, to jeśli nie chcemy przekładać na nim profesjonalnych dokumentów czy bardzo ważnych pism, to powinien nas zadowolić. Jest to też jeden z najprostszych w obsłudze translatorów. 

Crib

Kolejna propozycja, która może nie urzeka szatą graficzną, ale ma w bazie szerokie słownictwo i dość poprawnie przekłada słowa oraz zdania.