Bloczki samokopiujące na zamówienie – cennik

Bloczki samokopiujące cieszą się uznaniem – to łatwy sposób na przekopiowanie istotnych dla firm treści. Idealnie nadają się, jeśli chodzi o nieskomplikowane wystawianie prostych dokumentów – od wszelkich poświadczeń do dowodów wpłaty. To przede wszystkim też ogromna oszczędność czasu – współcześnie firmy i przedsiębiorcy stawiają na druki samokopiujące chcąc wykorzystać cenne minuty w pracy na ważniejsze rzeczy niż wypisywanie kolejnej kopii danego dokumentu. Bloczek idealnie zastąpi ich w tej czynności.

Bloczki samokopiujące – czynniki determinujące cenę

W związku z niesłabnącą popularnością bloczków warto przyjrzeć się tym tworzonym na specjalne zamówienie, wiele osób bowiem zastanawia się czy ich cena jest faktycznie tak rażąco większa od tych ogólnych. Zanim przejdziemy bezpośrednio do cenników poszczególnych producentów warto spojrzeć pokrótce na czynniki determinujące ostateczną kwotę do zapłacenia.

Jak każdy może się domyślać cena jest w wielkim stopniu podyktowana rozmiarem bloczków. To oczywiste, bowiem im większy bloczek – tym więcej zużytego materiału, a to w wykładniczy sposób ostatecznie wpływa na cenę.

Najpopularniejsze dostępne w cennikach rozmiary to:

  • A4
  • A5
  • A6
  • A7

Nie bez znaczenia jest też sam nośnik – papier CB, CFB, CF to robi różnicę i widać ją na paragonie. Podobnie jeśli chodzi o końcową kwotę uwzględnia się sam zadruk i to, z jakiej technologii się korzysta przy tworzeniu indywidualnego zamówienia na bloczki samokopiujące. Najczęściej są to druk cyfrowy oraz druk offsetowy. Niekiedy to informacje dodatkowe czy spersonalizowane życzenia osoby zamawiającej wpływają na ostateczną wysokość zamówienia, jak specjalne kolory, grafiki czy nawet miejsce klejenia. Do tego dochodzi nakład i związana z tym tendencja – im więcej druków akcydensowych – tym taniej.

Po wyjaśnieniu sobie czynników wpływających na cenę nietrudno zauważyć, i że porównywanie poszczególnych cenników ma sens wtedy i tylko wtedy, gdy pod uwagę weźmie się dokładnie takie same parametry, jednak w związku z tym że nie każdy producent podchodzi do tego w ten sposób prezentujemy mini porównanie cenników w bardziej swobodny sposób, zalecając zawsze porównywanie przynajmniej kilku ofert i uzyskanie wyceny zawsze przed ostatecznym potwierdzeniem zamówienia na indywidualnie zamawiane bloki samokopiujące.

Przykład cennika bloczków samokopiujących

Na stronie drukarni online – druczki.eu znaleźliśmy cennik za tworzone na zamówienie bloki, a w nim następujące dane:

  • przy zamówieniu 12 sztuk bloków samokopiujących w formacie A6 zapłacimy 5 złotych, jeśli mowa o A5 będzie to kwota 8 zł, a format A4 to już cena rzędu 12 zł
  • zamawiając 24 sztuk bloków samokopiujących w formacie A6 zapłacimy 4 złote, jeśli mowa o A5 będzie to kwota 7 zł, a format A4 to już cena wysokości 10 zł
  • za zamówienie 48 sztuk bloków samokopiujących w formacie A6 zapłacimy 3 złote, jeśli chodzi o A5 będzie to kwota 6 zł, a format A4 to złotych 8.

Reasumując, nawet jeśli chodzi o bloczki samokopiujące na zamówienie to najlepiej zamawiać ich większą ilość, bo bez względu na ostateczny cennik to zawsze okazuje się najbardziej opłacalne.