Anglistyka na Podbeskidziu - znajdź swój kierunek

Anglistyka na Podbeskidziu – znajdź swój kierunek

Bielsko-Biała to wyjątkowe miasto. Leżąca na przecięciu szlaków komunikacyjnych stolica Beskidów pełna jest zabytków i obiektów kultury, takich jak Drewniany Dom Tkacza czy historyczny Teatr Lalek. Największą jednak zaletą tej okolicy jest bliskość gór, przyciągających co roku ogrom turystów. Do Bielska-Białej przyjeżdżają jednak nie tylko turyści, ale i studenci, młodzi ludzie szukający swojej życiowej pasji. Wśród nich największą popularnością cieszy się Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna.

Ciekawość świata rodzi się w Beskidach

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej od lat jest znana jako najlepsza uczelnia na Podbeskidziu. Od ponad dwóch dekad z wielkim zaangażowaniem realizuje misję „Obudzić w studentach niepohamowaną ciekawość świata”, poprzez kształtowanie twórczych umiejętności zdobywania wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej. Uczelnia stawia na wysoką jakość kształcenia swoich podopiecznych oraz elastyczny system nauczania. Duży wybór kierunków i specjalizacji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dlaczego filologia angielska?

Anglistyka cieszy się rosnącą popularnością w całym kraju. Znajomość języka angielskiego w dzisiejszym świecie jest właściwie niezbędna, a studia filologiczne zapewniają nie tylko wysoki poziom języka angielskiego, ale również wiedzę na temat kultury i historii angielskiego obszaru językowego oraz praktyczne umiejętności potrzebne w zawodach tłumacza lub nauczyciela języka obcego. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią dla naszych potrzeb uczelnię, która zapewni nie tylko wykształcenie merytoryczne, ale i praktyczne.

Anglistyka na Śląsku

Wybierając filologię angielską w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsko-Białej otrzymamy wiedzę i umiejętności, przekazywane przez starannie dobraną kadrę. Już na studiach pierwszego stopnia student ma możliwość wybrania jednej z trzech specjalizacji: tłumaczeniowej, medialnej, lub biznesowej, z której każda kompleksowo przygotuje go do wymarzonego zawodu. Studia filologiczne drugiego stopnia oferują jeszcze szerszy wachlarz specjalizacji do wyboru, między innymi literaturoznawstwo oraz zarządzanie w środowisku międzykulturowym. Mimo wszystko jednak, wybór którejkolwiek ze specjalizacji nie zamyka wybrania w przyszłości ścieżki kariery w innych sektorach działalności w których umiejętności językowe są niezbędne.

Czy może być lepiej?

Podsumowując, decydując się na studiowanie anglistyki w stolicy Beskidów, otrzymujemy nie tylko dobrze opracowany program studiów, ale także piękno górskiego krajobrazu dostępnego na wyciągnięcie ręki. Liczne szlaki turystyczne,tory saneczkowe, sieć wyciągów narciarskich, kolejek i parków linowych sprawiają, że w przerwach od nauki nigdy nie jest nudno. Co może być lepsze, niż Podbeskidzie?