5 najpopularniejszych blogów językowych

5 najpopularniejszych blogów językowych

Zdobycie popularności w Internecie za pomocą prowadzonej strony internetowej czy bloga nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie, jeśli za sławą idą często też duże pieniądze. Tym razem mamy dla pasjonatów języków obcych zestawienie 5 najlepszych blogów, z  których możesz skorzystać w domowym zaciszu.

TOP 5 Blogów Językowych

Łukasz Tyczkowski

To bardzo silna pierwsza pozycja na naszej liście. Jego blog – blog.tyczkowski.com – napisany jest dla pasjonatów języka niemieckiego. Niestandardowe podejście oraz wręcz anielska cierpliwość godnego pochwały nauczyciela sprawia, że gramatyka staje się mniej zawiła, a wiedza sama wchodzi do głowy. Można tu znaleźć choćby najważniejsze zagadnienia gramatyczne, językowe, składniowe, a do tego ciekawostki, jakich trudno szukać gdzieś indziej. No, bo przyznajcie sami – który nauczyciel poda wam listę najlepszych niemieckich przekleństw?

Woolfa.pl Świat Języków Obcych

To kolejna propozycja nie tylko dla miłośników języka niemieckiego. Bardziej niż blog, Woolfa.pl jest serwisem zrzeszającym miłośników obcej mowy, którzy mogą dołączyć do społeczności i razem ją współtworzyć. Co ciekawsze, można tu znaleźć informacje również o mało popularnych językach, a nawet gwarach czy narzeczach. Dla przykładu – język francuski nie jest tu jedynie tym „akademickim”, ale figuruje podzielony na alzacki, bretoński, baskijski czy oksytoński. Można tu znaleźć również informacje bardziej z zakresu etnografii – choćby o zapomnianych językach słowiańskich.

Klaudyna Maciąg

To twórczyni kolejnego z blogów – kreatywna.net. Dziewczyna przede wszystkim pała miłością do życia i ma niespożyte pokłady energii i pozytywnego myślenia. Jeśli chodzi o języki obce, skupia się przede wszystkim na metodach nauczania. Znajdziemy u niej recenzje najlepszych aplikacji do nauki języków czy najciekawsze gry i zabawy do nauki angielskiego dla dzieci. To również wskazówki, jak uczyć się obcego języka i nie zwariować, a także sprawdzone sposoby na posługiwanie się nim w codziennym życiu, nawet jeśli zawodowo nie posiada się takich możliwości.

Sandra Scholz

Polishpolyglot.org to miejsce, w którym można poznać najlepsze tricki oraz sposoby na szybkie opanowywanie nowej wiedzy, kolejnej porcji obcych słówek czy łatwych sposobów na radzenie sobie z zagadnieniami gramatycznymi. Pewnie to właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzana przez czytelników.

Weronika Sokołowska

To ostatnia nasza propozycja. Languagelife.pl to także jeden z blogów, gdzie znajdziemy przede wszystkim odpowiednie pokłady motywacji oraz skuteczne i sprawdzone sposoby na radzenie sobie z nauką słówek oraz gramatyki.